Recenze || Případ Amelia

6:31

Anotace:

Jeden z nejočekávanějších debutů loňského roku, který kritika přirovnává ke Zmizelé Gillian Flynnové. Ten den má Kate svou patnáctiletou dceru po vyučování vyzvednout. Když však (se zpožděním, jako obvykle) ke škole dorazí, je na místě už záchranka a policie. I oni jsou tu kvůli Amelii – Amelia totiž skočila ze střechy budovy… Několik týdnů po pohřbu se Kate vrací zpět k práci do advokátní kanceláře, když vtom jí přijde podivná zpráva z neznámého čísla, v níž se říká, že smrt Amelie nebyla sebevraždou. A Kate se rozhodne najít pravdu. Nejen o tom, co se doopravdy přihodilo, ale kdo její dcera vlastně ve skutečnosti byla.Žánr: Světová Literatura,Thrillery

Počet stran: 408

Vazba knihy: VázanáRecenze: 


Zprvu musím přiznat, že jsem si této knihy všimla díky úchvatné obálce a názvu, kteří ve mne vyvolávali prazvláštní až tajemné pocity. Sama ta obálka říká své! Co myslíte? + Bych se ráda zaměřila na přirovnání nad názvem. Zmizelou jsem četla, to byla prostě geniální kniha, které se podle mě prozatímně nic nevyrovná, ale i když v této knize je to možná na stejný způsob! Má ta kniha úplně jiný spád a odehrává se za jiných okolností. Podle mne, je Případ Amelia zcela odlišná než Zmizelá. A samotný dojem? 
Neboť už od začátku víte, co se stane s Amelii, tak když ke konci knihy na to přijde, tak vás to stejně dostane! Postupem příběhu, se dostáváme ke dni, kdy Amelia skočila a můžeme to sledovat ze dvou pohledů. Pohledu její matky Kate a samotné Amelie! Ovšem chvíli po nešťastné události, přijde zpráva z neznámého čísla ve které stojí: Amelia neskočila.
To Kate velice rozhodí, začne pátrat, potom co se ten den doopravdy stalo! 
Jinak jsem si velice oblíbila Amelii, o kterou jsem bohužel přišla. 

Též mne překvapily dodatky ve formě sms zpráv či facebookových statusů. Tato kniha byla pro mne opravdu čtivá, napínavá a skvělá! Nemám ji, co vytknout, doopravdy nezklamala. 

Citát z knihy:

 “Sometimes its hard to tell how fast the current's moving until you're headed over a waterfall” 
Hodnotím: 
You Might Also Like

0 komentářů

Každý komentář potěší!^^
+Pokud i vy píšete blog, přihoďte jméno/odkaz blogu:)
Moc ráda se podívám!

Poslední příspěvky

Přečtené knihy